Словники AnkiDroid

Програма AnkiDroid — це зручний інструмент для вивчення будь-якого матеріалу, а особливо іноземної мови, адже вона дає можливість вивчати слова, граматику та будову речень. Але щоб вивчати щось, в цій програмі потрібно це створити.

Для українських співвітчизників, які опинились в Німеччині через загарбницьку війну Росії проти України, та намагаються всією сім’єю вчити німецьку мову, я вирішила ділитися тими словниками, які я роблю для своїх дітей. Граматику я пишу на сайті, а словники можна скачати по мірі їх написання в Телеграм каналі «Deutsch mit AnkiDroid (Yana Kuchma)«. Група з такою ж назвою створена і в вайбері, але у Телеграм каналі можна побачити історію з самого початку. Кому потрібно, можете доєднуватись.

Нижче — коротка інструкція, як зробити перші кроки, щоб почати працювати зі словниками AnkiDroid, але на вашому пристрої можуть бути невеличкі варіації, я гадаю.

Отже, знайдіть в Google Play чи Huawei AppGallery програму AnkiDroid і встановіть її на телефон:

На дисплеї телефону з’явиться ось такий значок програми AnkiDroid.

Можете зайти в програму, але ви побачите, що в ній поки немає словників, з якими можна працювати. Словники можна створювати самому або завантажувати такі, які створив хтось інший.

Перед тим, як завантажити новий словник в AnkiDroid, ця програма на телефоні має бути закрита:

Завантажте словник в телефон з вайберу або телеграм каналу. Він має розширення .apkg.

Знайдіть цей словник в файлах.

Натисніть на потрібному словнику і в меню, що з’явиться, виберіть «Приложение»:

В запропонованому списку виберіть AnkiDroid:

Відкриється програма AnkiDroid та буде повідомлення про імпорт файлу. Треба натиснути «Добавить»:

В залежності від того, завантажуєте ви новий словник чи оновлюєте старий, після імпорту словнику з’явиться відповідний запис. У мене словник вже був, і я завантажила той самий файл, що був останнім, тому отримала таке повідомлення:

Натискайте «ОК» і доданий чи оновлений словник готовий до роботи:

Навпроти щойно оновленого словнику «1 — Berufe» стоять цифри різних кольорів:

  • синій колір — 12 нових слів сьогодні
  • червоний колір — 18 невивчених слів
  • зелений колір — 26 вивчених слів на повторення сьогодні

Отже сьогодні словник мені видасть на опрацювання 12 + 18 + 26 = 56 слів

Відкриваю словник і одразу починається робота — з’являється слово чи речення, яке потрібно вслух прочитати:

Промовивши слово чи речення, натискаю «Показать ответ» і програма мені показує відповідь для перевірки того, чи правильний мій переклад та вимова. Вимову можна ще раз прослухати, натиснувши на знак «Звук». Записувала я сама себе на диктофон, хоча й не є носієм мови, але намагалась зробити якомога краще, тому вже як получилось:

Далі програма пропонує самому оцінити свою відповідь в чотирьох варіантах. При виборі «… мин» картка сьогодні ще з’явиться для перевірки. При натисканні «… дн» картка з’явиться знов через вказану кількість днів серед карток на повторення, кількість яких позначена зеленим кольором.